Editura Curtea Veche Manual de gesturi. Editia a II-a - Judi James

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-44-0056-7

Cod Produs: 9786064400567 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Expertiza lui Judi James este cautata mai ales in mediile corporatiste, televiziune si relatii publice, unde analizeaza in mod profund si inspirat limbajul corpului din aparitiile publice ale politicienilor, liderilor mondiali si celebritatilor.

V-ati intrebat vreodata de ce, atunci cand va enervati in timpul unei sedinte, incepeti sa muscati din pix? Oare ce ar putea intelege cei din jur dintr-un astfel de gest? Dar dintr-o clipire, dintr-o expresie faciala sau dintr-o anumita postura a corpului? Intr-o lume in care felul cum aratati este adesea mai important decat ceea ce faceti, limbajul trupului poate conta intr-o intalnire importanta mai mult decat v-ati fi asteptat. Presarata cu detalii fascinante din psihologie, dar si cu nenumarate sfaturi rationale si practice, cartea de fata este un ghid pretios pentru cei care doresc sa isi desavarseasca imaginea de sine si sa descifreze gesturile celor din jur.
  • Manual de gesturi. Editia a II-a - Judi James

Judi James is a leading communication and body language expert whose expertise is sought after in broadcast, corporate and public relations circles. She regularly appears on a number of high profile TV and Radio programmes across many channels. During the General Elections, major political, royal and entertainment events of recent years Judi has made appearances on shows such as ITV's This Morning, analysing body language.

Judi delivers thorough and insightful analysis of the body language of politicians, world leaders, celebrities and other public figures. She regularly contributes to weekly publications such as Closer and Best magazine. She has written 26 fiction and non-fiction books covering a range of subjects from business impact, charisma, boosting your confidence to decreasing stress levels in a work place, improving flirting techniques, job interviews and even tips on how to win a poker game, titles include The Body Language Bible and You're Hired. She runs training courses & keynote seminars in business on the subjects of body language, charisma, empathy, stress and lifestyle, customer care, personal image skills, motivation skills, communication skills, managing through change and mingling and networking skills.