Editura Curtea Veche Imbogateste-te prin puterea subconstientului - Dr. Joseph Murphy

Editura: Curtea Veche

Autor: Joseph Murphy

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-44-1163-1

Cod Produs: 9786064411631 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cheia succesului o reprezinta puterea colosala a subconstientului si a imaginilor pe care le depozitam in el – iata convingerea lui Joseph Murphy, unul dintre pionierii literaturii motivationale, ale carui lucrari s-au bucurat, de-a lungul timpului, de aprecierea entuziasta a zeci de milioane de cititori. Una dintre atractiile principale ale filozofiei lui este ideea profund optimista si generoasa conform careia oricine poate fi bogat si fericit, pentru ca sursa bogatiei si a fericirii este infinita, iar prosperitatea ta nu inseamna automat lipsuri pentru celalalt.

Aparuta sub egida Joseph Murphy Trust, aceasta carte contine scrieri originale, inclusiv unele care nu au aparut niciodata in alte volume. Totodata, acolo unde era necesar, a fost adoptata o perspectiva moderna din dorinta de a aduce invataturile lui Murphy mai aproape de intelegerea cititorului contemporan.
Dr. Joseph Murphy (1898–1981) a fost un scriitor american nascut in Irlanda, reprezentant al miscarii Gandirea Noua (New Thought) si creatorul Bisericii Stiintei Divine. A facut un doctorat in psihologie la University of Southern California si a studiat filozofia orientala. Dupa ce prima lui sotie a murit in 1976, s-a recasatorit cu o alta practicanta a Stiintei Divine, care ii fusese mult timp secretara. Si-a mutat sediul in Laguna Hills, California, unde a trait tot restul vietii. Sotia sa, dr. Jean Murphy, i-a continuat activitatea. Murphy a scris peste 30 de carti, dintre care multe au devenit imediat bestsellere, vanzandu-se in milioane de exemplare in intreaga lume.