Editura For You Hipnoza umanista. Schimba-te cu ajutorul starilor de constienta extinsa – Olivier Lockert

Editura: For You

Autor: Olivier Lockert

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-639-280-8

Cod Produs: 9786066392808 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
O metoda eficienta pentru a atinge o stare de constienta extinsa, favorabila vindecarii, creativitatii si unei vieti cu mult mai bune!
Hipnoza umanista este o carte inovatoare si un manual cu privire la arta practicarii hipnozei umaniste, o tehnica puternica si eficienta pentru a te elibera de lanturi si a-ti trezi ce este mai bun in tine.

In hipnoza umanista, spre deosebire de alte forme de hipnoza, atingi un nivel superior al constientei de sine. Ca urmare, nu mai esti pasiv si nu mai trebuie sa renunti la control sau sa lasi lucrurile sa treaca de la sine. Hipnoterapeutul devine un ghid care te ajuta sa intervii direct in cursul evenimentelor, pastrandu-ti intreaga autonomie.

Olivier Lockert, fondatorul hipnozei umaniste, iti prezinta bazele teoretice si tehnicile esentiale pentru a intra in contact cu Constienta ta superioara, multumita multor exercitii practice sustinute de marturii, valabile pentru toate situatiile de viata.

Descopera aceasta perspectiva bogata si stimulatoare asupra psihologiei si asupra existentei! Invata si tu tehnici de inductie hipnotica pentru deschiderea constientei, precum si instrumente de schimbare simple si cu eficacitate imediata.
OLIVIER LOCKERT

Hipnoterapeut de peste 25 de ani, la Paris, formator la nivel international in hipnoza ericksoniana si in NLP, precum si fondatorul hipnozei umaniste. Este autorul mai multor carti despre terapie si dezvoltare personala, vandute in peste 60 de tari. Conduce Institutul Francez de Hipnoza Umanista si Ericksonian (IFHE) si sustine in mod regulat cursuri de formare si seminare in Franta si in intreaga lume.