Editura Creator Geniotipul. Descopera geniul care zace in tine - Tony Estruch

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-029-597-6

Cod Produs: 9786060295976 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
A iubi ceea ce facem este secretul pentru a realiza lucruri marete in viata, iar pentru aceasta trebuie sa stim care este pasiunea si geniul nostru. Nimeni nu se pricepe la toate, dar toata lumea este grozava la ceva, pentru ca toti avem un dar special care ne face unici. Scopul acestei carti este de a descoperi si de a pune in valoare acel ceva special. Pentru a-ti desfasura talentul si a-l oferi lumii, trebuie mai intai sa stii ce fel de geniu esti. Cu alte cuvinte, trebuie sa va cunoasteti geniotipul.

Dupa zece ani de cercetare a talentului uman in colaborare cu experti din mai multe domenii, Tony Estruch prezinta teoria revolutionara a geniotipurilor, un instrument de autocunoastere destinat sa marcheze o noua era in lumea dezvoltarii personale. Pentru a ne gasi geniotipul, trebuie sa ne identificam aptitudinile innascute, iar aceasta carte, cu numeroase exemple practice, anecdote si chestionare, ne ofera toate cheile pentru a realiza acest lucru. In plus, vom invata astfel sa ne dezvoltam la maximum abilitatile si nu numai ca ne vom atinge cu succes scopul vietii noastre la nivel personal si profesional, dar ne vom intelege mai bine familia, prietenii si colegii. Intr-un stil simplu, direct si inspirat, Tony Estruch dezvaluie ca nu trebuie sa facem nimic special pentru a deveni un geniu; trebuie doar sa descoperim si sa cultivam ceea ce suntem deja.
S-a nascut in 1981 si este, in primul rand, muzician. La varsta de 19 ani a infiintat primele sale trei companii, la acea vreme legate de muzica. Toate acestea l-au condus la gestionarea si observarea unei echipe de peste o suta de persoane. Din experienta sa de antreprenor, manager si artist s-a nascut studiul geniotipului, caruia i-a dedicat ultimii zece ani, cercetandu-l si dezvoltandu-l in colaborare cu o echipa de profesionisti si experti in dezvoltare personala.