Editura Didactica Publishing House Fericirea. Cum sa iubesti viata, sa razi mai mult si sa traiesti mai frumos. Inlocuieste grijile si nelinistile cu bucurii si satisfactii. Descopera secretul unei vieti fericite - Lois Blyth

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Lois Blyth

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-048-128-7

Cod Produs: 9786060481287 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Fericirea este ca o enigma. Cu cat ne-o dorim mai mult si cu cat o cautam mai mult, cu atat devine mai abstracta. Oamenii de stiinta ne vor spune ca are puterea de a vindeca si de a ne prelungi viata. Este ingredientul pe care cu totii il cautam pentru a putea avea o viata completa. La fel ca aerul pe care il respiram, nu suntem constienti de faptul ca avem nevoie de ea decat atunci cand dispare. Fericirea ne face sa ne bucuram ca suntem in viata.

Cartea Fericirea iti ofera o abordare mai relaxata asupra stilului de viata si modului de a gandi; o perspectiva care ar putea sa-ti schimbe modul in care percepi lumea. Iti arata ce lucruri simple te poti decide sa faci in mod constient, astfel incat acum sa devina momentul cand incepi sa fii mai fericit. Aceasta include strategii pentru a-ti incalzi inima si a-ti deschide mintea pentru a primi puterea extraordinara a fericirii. Vestea buna este ca fericirea se afl a la indemana oricui. Are puterea de a transforma, de a vindeca si de a restabili viata intr-un fel in care merita sa fi e traita. Cartea Fericirea are o misiune simpla – da speranta celor care simt ca fericirea ii evita; ofera modalitati de a percepe starea de fericire, care poate crea un sentiment de bucurie si multumire; de a-i incuraja pe cei care sunt dispusi sa pretuiasca, sa impartaseasca si sa descopere mai multe modalitati de a trai o viata cu adevarat implinita si placuta.