Editura For You Femei inteligente, relatii sanatoase. Editie revizuita – Augusto Cury

Editura: For You

Autor: Augusto Cury

Editia: revizuita

Anul publicării: 2013

ISBN: 978-606-6391-78-8

Cod Produs: 9786066391788 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
O analiza de exceptie a femeii, a emotiilor, relatiilor, temerilor, nazuintelor si dorintelor sale!
Binecunoscutul medic si profesor brazilian Augusto Cury identifica 14 tipuri de femei, analizandu-le dimensiunile si valentele complexe in cartea Femei inteligente, relatii sanatoase. El pledeaza pentru depasirea sentimentelor de vinovatie si pentru eliberarea de temerile legate de pierdere, munca excesiva si tipare ale frumusetii.

Dr. Cury ne arata pasi simpli si eficienti pentru recuperarea stimei de sine si a increderii in puterile proprii. Orice femeie se poate transforma prin autodefinire si reflectie, invatand sa-si transforme atitudinile prin controlul gandurilor si al emotiilor.

Fiecare capitol al cartii contine si o sectiune dedicata barbatilor, astfel incat, prin reflectia asupra femeilor din viata lor (iubite, sotii, mame, fiice, prietene...), acestia sa construiasca impreuna cu ele o poveste de dragoste curata si inteligenta.
DR. AUGUSTO CURY

Medic psihiatru, psihoterapeut, educator, om de stiinta si scriitor, Augusto Cury este unul dintre cei mai cititi autori din lume. Cartile sale, traduse in peste 40 de limbi si publicate in milioane de exemplare, sunt lucrari de referinta in universitati din intreaga lume. Teoria sa despre inteligenta multifocala si ideile sale despre educatie au format generatii intregi de parinti si profesori. Dr. Cury conduce institutul Academia da Inteligência (Academia Inteligentei), unde studiaza medici, manageri, educatori, psihologi, avocati, profesori universitari si orice persoana interesata de largirea orizontului mintii, de educarea emotiei si de imbunatatirea calitatii vietii.