Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Curtea Veche Emotii coplesitoare - Liz Fosslien, Mollie West Duffy

-15% nou
72,00 Lei 61,20 Lei

Editura: Curtea Veche

Autor: Liz Fosslien, Mollie West Duffy

Anul publicării: 2024

ISBN: 978-606-44-1685-8

Cod Produs: 9786064416858 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Download (1)
  • Cuvant inainte
Emotiile dificile, ne invata Liz si Mollie, nu sunt anormale. Autoarele ne iau de mana si ne indruma cu delicatete, aratandu-ne ca avem puterea sa ne acceptam trairile, sa le intelegem si sa le controlam.

Imbinand cercetari bazate pe stiinta cu povesti personale relevante si ilustratii savuroase, autoarele explica sapte stari psihice care ne pot bulversa si ne inarmeaza cu cele mai eficiente strategii pentru a gasi alinare, pentru a ne reechilibra viata si pentru a infrunta viitorul avand o perspectiva mai luminoasa.
  • Emotii coplesitoare - Liz Fosslien, Mollie West Duffy

LIZ FOSSLIEN este consultant de marketing si design. In prezent, conduce echipele de continut si comunicare de la Humu, unde ii ajuta pe lideri sa faca pasi mici catre dezvoltarea de sine, asigurandu-se ca dobandesc abilitatile necesare pentru a construi echipe fluide emotional si performante. A conceput si a condus ateliere pentru directori de la Google, LinkedIn si Adobe. Proiectele ei de scriere si vizualizare a datelor au aparut in The Economist, The Financial Times, la CNN si NPR.

MOLLIE WEST DUFFY este experta in comportament organizational si dezvoltarea leadershipului. In trecut, a condus departamentul de design organizational al companiei de inovatie IDEO si a fost cercetator asociat la Harvard Business School. A lucrat cu diverse companii, oferind solutii pentru dezvoltarea organizationala si cultura la locul de munca. Lucrarile ei au fost incluse in Harvard Business Review, Fast Company si Entrepreneur si a predat cursuri de design la Stanford si USC.

Sentimentele apasatoare, debilitante, dau navala adesea in viata fiecaruia dintre noi. Nu e de mirare ca ajungem sa ne simtim stingheri si blocati, cu atat mai mult cu cat nu suntem mereu capabili sa le identificam sau sa le dam glas.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!