Editura Curtea Veche De la idee la bani in arta si muzica - Randey W. Faulkner, Napoleon Hill Foundation

Editura: Curtea Veche

Autor: Randey W. Faulkner, Napoleon Hill Foundation

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-44-1267-6

Cod Produs: 9786064412676 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
In peste doua decenii de documentare si de interviuri, RANDEY W. FAULKNER a strans o impresionanta sursa de inspiratie de la artisti precum Paul McCartney, Stevie Wonder, Leonard Cohen, Yo-Yo Ma, Andrea Bocelli, John Lennon, Michael Jackson, Madonna, Eminem sau Beyoncé. In povestile de viata si in reflectiile acestora, autorul a descoperit elemente comune care alcatuiesc in cele din urma o surprinzatoare teorie a creatiei, accesibila oricui.

Combinate cu principiile, deja clasice, ale lui Napoleon Hill, respectivele idei sunt prezentate intr-o forma sistematica, usor de memorat si de aplicat in practica. Sunt informatii (precum cele referitoare la „al saselea simt“) care te pot ajuta in general, in orice domeniu in care e nevoie de intuitie si de creativitate. La toate astea se adauga tonul plin de entuziasm molipsitor al autorului.
  • De la idee la bani in arta si muzica - Randey W. Faulkner, Napoleon Hill Foundation

Randey W. Faulkner a lucrat in informatica si in afaceri, fiind constant un observator al naturii umane. I-au placut dintotdeauna oamenii, de la care mereu are ceva de invatat si, mai ales, povestile acestora, pe care le absoarbe si pe care este dornic sa le impartaseasca.
In 1969, Randey Faulkner lucra ca programator intr-o mare corporatie si a fost cuprins de o mare revelatie dupa ce a citit De la idee la bani. Un an mai tarziu, si-a dat seama ca prosperitatea evidenta de care incepuse sa se bucure se datora, de fapt, punerii in aplicare a principiilor din cartea respectiva.
De atunci, cariera lui s-a derulat asemenea unei povesti. A plecat de la o afacere mica si de la ideea ca puterea mintii este la indemana oricui si ca poate aduce magia in realitate. Apoi, a devenit orator motivational, ocazie cu care si-a divulgat secretul propriilor succese, respectiv principiile care l-au calauzit in toate actiunile intreprinse ulterior. In ultimii 50 de ani nu si-a schimbat principiile, pe care le impartaseste cu toata lumea.