Editura Curtea Veche Cum sa-ti schimbi adolescentul pana vineri. De la obraznic si capricios, la respectuos si responsabil in 5 zile. Editia a II-a - Dr. Kevin Leman

Editura: Curtea Veche

Autor: Kevin Leman

Editia: a 2-a

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-44-0062-8

Cod Produs: 9786064400628 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Schimbari frecvente de comportament, dezordine, certuri, lacrimi… sunt doar cateva dintre simptomele ce apar in familie, odata ce copilul tau intra in faza adolescentei. Dar le poti combate eficient si poti schimba situatia in doar 5 zile. Iti poti transforma adolescentul rebel, ajutandu-l sa se pregateasca pentru viata, ca sa devina un adult responsabil si fericit. Si vei face acest lucru pana vineri, urmand sfaturile pe care ti le ofera dr. Leman in aceasta carte. Astfel, vei obtine respectul si chiar admiratia adolescentului tau, vei stabili niste reguli si limite sanatoase, iti vei invata copilul sa nu mai fie egoist, sa depaseasca anii acestia dificili cu incredere, il vei pregati pentru viata, oferindu-i cunostinte si informatii utile, si vei deveni cea mai importanta persoana din viata sa.

Poate ca ai reusit sa treci peste perioada crizelor de isterie si peste primii ani de scoala fara sa-ti pierzi mintile. Dar acum copilul tau dulce parca s-a transformat intr-o fiinta complet noua si extraterestra – un adolescent. Prin urmare, esti pus in fata unei alegeri: fie iti trimiti copilul la internat si il vizitezi abia cand revine la normal (adica peste vreo 10 ani), fie alegi sa va bucurati impreuna de cei mai buni si mai distractivi ani din viata lui. Pana la urma, totul depinde de cum iti joci cartile ca parinte.

Kevin Leman aduce un suflu proaspat in domeniul educatiei parentale, abordand problemele legate de cresterea copiilor cu un simt al umorului unic si cu o inteligenta cuceritoare.
  • Cum sa-ti schimbi adolescentul pana vineri. De la obraznic si capricios, la respectuos si responsabil in 5 zile. Editia a II-a - Dr. Kevin Leman

Dr. Kevin Leman este un psiholog de familie recunoscut la nivel international si un premiat, cel mai bine vandut autor New York Times . El este, de asemenea, un public speaker popular si o personalitate media care a avut nenumarate aparitii la numeroase programe de radio si TV. Dr. Leman a scris mai mult de 50 de carti. El si sotia sa, Sande, locuiesc in Tucson, Arizona, si au cinci copii si mai multi nepoti.