Editura Gama Cum sa nu te mai streseze stresul. Ajuta-te singur! - Elizabeth Verdick, Trevor Romain

Editura: Gama

Autor: Elizabeth Verdick, Trevor Romain

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-973-149-435-7

Cod Produs: 9789731494357 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cartea este una de dezvoltare personala si include sfaturi despre cum ar trebui sa reactioneze copiii in perioadele stresante si sugestii despre ce pot face ca sa evite stresul. Ilustratiile vin in ajutorul copiilor, facand cartea mai atragatoare si mai usor de parcurs.

Trevor Romain este scriitor, ilustrator si comediant. Colaboreaza cu organizatii caritabile precum UNICEF pentru ajutorarea copiilor orfani, bolnavi sau aflati in zone de conflict militar. Elizabeth Verdick este scriitoare de carti pentru copii si traieste in Minnesota, SUA. Cartea face parte din colectia de psihologie aplicata „Ajuta-te singur” si este dedicata copiilor de 8+ ani.

Nu doar adultii sunt stresati, suparati, nesiguri sau agresivi, ci si copiii.

In sprijinul lor, volumele din colectia „Ajuta-te singur!” aduc in discutie teme precum relatiile dintre frati, stresul, problemele de comportament, comunicarea cu cei din jur sau bullying-ul, venind astfel – cu explicatii si sfaturi – in sprijinul copiilor si adolescentilor aflati in situatii dificile.

Din aceeasi colectie mai fac parte: • Fratii: nu poti sa-i alegi, dar poti sa-i intelegi • Bulliers: Cum sa faci fata intimidarii • Ia-ti singur apararea! • Nu traiesti in pestera, poarta-te frumos! • Fa-te auzit!

Nu doar adultii sunt stresati, suparati, nesiguri sau agresivi, ci si copiii.