Editura Vellant Cum sa ne bucuram mai mult de exercitiile fizice - Damon Young

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-980-102-4

Cod Produs: 9786069801024 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cum sa ne bucuram mai mult de exercitille fizice. Cartea de fata nu este un manual care te invata cum sa faci sport. Nu iti va oferi ponturi pentru leganarea corecta a ganterelor si greutatilor sau pentru alinierea calcaielor in timpul alergatului. Ea este o introducere in rasplata psihologica si in virtutile etice ale fitness-ului; un insotitor al exercitiului, care arata cum mintile noastre pot inflori in timp ce noi transpiram si ne opintim - cum muschii nostri se umfla si se flexeaza odata cu starea de spirit potrivita.

Intr-o epoca a confuziei morale si practice, cartile de autocunoastere au nevoie iminenta de regandire si reabilitate. Colectia School of Life sustine aceasta directie discutand o serie de o serie de probleme ale vietii, printre care sanatatea mintala, banii, cariera, tehnologia si nevoia de a schimba lumea.

Alain de Botton, Coordonatorul colectiei
DAMON YOUNG este un filosof australian, autor si editorialist. Este Honorary Fellow in filosofie la Universitatea Melbourne si autorul unor carti, dintre care amintim, Voltaire’s Vine and Other Philosophies.

Alain de Botton, Coordonatorul colectiei