Editura Didactica Publishing House Copilul vremurilor noastre. Invatarea timpurie. Cum sa valorifici potentialul maxim al copilului tau - Tessa Livingstone

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Tessa Livingstone

Anul publicării: 2010

ISBN: 978-606-8027-16-6

Cod Produs: 9786068027166 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Ce-i face pe copii mai descurcareti, mai inventivi si mai flexibili? Mintea lor este izvorul de energie de unde pleaca tot ceea ce gandesc si fac, iar toate cunostintele pe care le au, se acumuleaza cand sunt foarte tineri.

Insa, in timp ce nou-nascutii sunt gata si chiar pasionati sa invete, in timp, cu putin inainte de a merge la scoala, multi copii isi pierd interesul pentru invatare. Ce vei face tu, ca parinte, pentru a-i spori deprinderile? Cum le vei intensifica motivarea, puterea de concentrare si inteligenta?

Aceasta carte te va ajuta sa descoperi:
- Cum tipurile de invatare iti pot ajuta copilul
- Cum sa-i formezi copilului o memorie puternica si flexibila
- Cum sa-ti ajuti copilul cu cuvinte, cifre sau lucruri artistice de-a lungul primilor ani de scoala
- Cum sa-l faci pe copilul tau sa capete dragostea de a invata toata viata

Folosindu-se de rezultatele cercetarilor de ultima ora din neurologie, genetica si sociologie, la care se adauga experienta personala acumulata in realizarea serialului "Copilul vremurilor noastre", difuzat de celebrul post de televiziune BBC, dr. Tessa Livingstone, mama a doi copii, ii indruma pe parinti ce sa faca pentru a contura inteligenta copiilor, de la o varsta cat mai frageda.

Aceasta carte te va ajuta sa descoperi:
- Cum tipurile de invatare iti pot ajuta copilul
- Cum sa-i formezi copilului o memorie puternica si flexibila