Cercetarea psihologica moderna - Directii si perspective - Studii si perspective - Studii si cercetari actuale in psihologie

ISBN: 973-749-755-0

Anul publicării: 2009

Autor: Raluca Sassu

Cod Produs: SKU-395 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Raluca Sassu

Raluca Sassu este conferentiar univ. dr. la Universitatea “Vasile Blaga” din Sibiu, catedra de psihologie. Este doctor in psihologie, titlu obtinut in urma sustinerii tezei “”Comunicarea verbală în procesul instructiv – educativ. O abordare psihocibernetică”. Teza a pus în discuție aspecte deosebit de importante ale comunicării didactice în învățământul primar și gimnazial, din perspectivă psihologică, introducând conceptul de rație optimă de informație. Este autor si co-autor a numeroase carti si articole de specialitate. La Editura Universitara a publicat: Cercetarea moderna in Psihologie. Studii psihologice actuale, Cercetarea Psihologică Modernă: Direcții și perspective. Studii și cercetări actuale în psihologie, Cercetarea Psihologică Modernă: Direcții și perspective. Abordări actuale în psihologia aplicată.