Cercetarea psihologica moderna - Directii si perspective - Noi valente aplicative ale psihologiei

ISBN: 973-749-752-9

Anul publicării: 2009

Autor: Marius Milcu (Coordonator)

Cod Produs: SKU-397 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Marius Milcu (Coordonator)

Absolvent al Universitatii din Bucuresti, Facultatea de Sociologie, Psihologie si Pedagogie, Specializarea Psihologie.

La varsta de 30 de ani, si-a luat doctoratul in Psihologie in cadrul aceleiasi institutii de prestigiu.

Marturiseste ca a ales aceasta meserie pentru ca stiinta pe care a studiat-o l-a fascinat dintotdeauna.

Din 2004 este profesor asociat la Universitatea „Lucian Blaga" din Sibiu, la catedra de Psihologie a Facultatii de Stiinte, si de curand a devenit si profesor asociat al Universitatii din Bucuresti, Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei.

Este si membru fondator al Centrului de Cercetari Psihologice Sibiu.

Pana acum a publicat trei carti despre competitie, conflicte, divergente si tensiuni in grupuri, numeroase articole, studii de specialitate si traduceri, si a colaborat cu alti experti in realizarea unor lucrari de specialitate.

La Editura Universitara a publicat “Cercetarea moderna in psihologie.Individ, Grup, Organizatie: Studii aplicative