Editura Didactica Publishing House Calendarul fericirii. 365 de idei pentru o viata buna - Ion-Ovidiu Panisoara

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Ion-Ovidiu Panisoara

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-048-462-2

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786060484622 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Acest calendar contine ganduri pozitive si sfaturi abile pentru a va destinde cat mai mult si a privi cu seninatate viata, precum si diverse grafice care ajuta la evaluarea nivelului emotional si a emotiilor puternice simtite in cursul unei saptamani, ajutandu-te sa iti constientizezi trairile si sa iti clarifici ce poti schimba in urmatoarea saptamana pentru a te simti mai implinit.

Fiecare zi a anului este tratata special in acest calendar care iti va schimba viata!

Invata sa te bucuri si sa traiesti, sa iti analizezi activitatile si sa fii mai prezent in viata ta. Cel mai bun mod de a savura fiecare zi a vietii!
Ion-Ovidiu Panisoara este profesor universitar doctor la Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei, Universitatea din Bucuresti, director al Departamentului de Formare a Profesorilor si conducator de doctorat in domeniul stiinte ale educatiei. Expert in conferinte nationale si internationale de educatie si in organisme nationale de profil (CNATDCU, ARACIS, CNCSIS, CNFP etc.), este implicat in elaborarea de politici educationale in domeniul formarii cadrelor didactice. A publicat multe studii si cercetari in domeniu si 25 de carti. Din 2012 s a implicat in dezvoltarea de produse educationale (carti pentru copii si boardgame urile educative Provocarea emotiilor, Emotijovia: Jocul emotiilor, Festina Lente – Jocul Ideilor).