Editura Creator Arta razboiului lui Sun Tzu pentru femei. Strategii pentru a castiga fara sa te implici in conflicte - Arthur D. Rosenberg, Catherine Huang

Editura: Creator

Autor: Arthur D. Rosenberg, Catherine Huang

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-029-282-1

Cod Produs: 9786060292821 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Tratatul clasic al lui Sun Tzu – Arta razboiului a permis generatiilor de barbati sa devina ganditori strategici de succes.
De aceasta data, ghidul Artei razboiului este menit sa ajute femeile sa reuseasca atat la locul de munca, cat si in viata lor personala!
Filosofia lui Sun Tzu este simpla – in primul rand, recunoaste-ti punctele tari si punctele slabe, apoi urmeaza cateva reguli simple pentru a-ti maximiza puctele tari si a le minimiza pe cele slabe.
Aceasta carte indruma femeile pe calea succesului prin aplicarea tehnicilor de bun-simt:
•evitarea confruntarilor inutile
•cunoasterea dusmanilor, dar si a prietenilor tai
•conservarea energiei pentru lucruri care conteaza cu adevarat
Femeile isi pot atinge cu usurinta obiectivele si pot obtine respectul pe care il merita daca inteleg principiile de baza ale puterii care guverneaza toate relatiile umane. Pentru femei, ca si pentru Sun Tzu, succesul nu vine pur si simplu din a sti ce sa faci, ci din a sti cine esti si cum sa-ti folosesti calitatile innascute in cel mai bun avantaj!
Arta razboiului lui Sun Tzu pentru femei arata femeilor cum sa-si atinga rezervele interioare, cum sa dezlantuie punctele tari si cum sa gaseasca implinirea personala evitand conflictele si fara a le compromite integritatea.
Arthur D. Rosenberg

Este scriitor si lingvist care a predat si a oferit consultanta la Academia Chineza de Stiinte din Shen-Yang, Universitatea din Stockholm, Institutul Greco-American din Atena, Scoala Berlitz din Paris si institutele educationale din New York si Detroit. Este fost consultant IT, traducator, editor de manuale de facultate, profesor de ESL si autor a mai multor carti.

Catherine Huang

Este fondatorul si presedintele CHR lnternational, un importator de milioane de dolari de alimente din Europa de Est si de Vest, Africa de Nord si China. Educatia clasica chineza din Taiwanul natal i-a oferit un background in istoria si filosofia chineza, care este sporit de cunostintele ei despre cultura occidentala si practicile de afaceri. Ca femeie antreprenor intr-o industrie predominant masculina, Catherine s-a bazat adesea pe tacticile si tehnicile lui Sun Tzu pentru a supravietui si a prospera.

•evitarea confruntarilor inutile
•cunoasterea dusmanilor, dar si a prietenilor tai