Editura For You Ai incredere in viata! Iubeste-te si rasfata-te zilnic cu intelepciunea lui – Louise Hay

Editura: For You

Autor: Louise Hay

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-639-307-2

Cod Produs: 9786066393072 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
366 de afirmatii si reflectii din intelepciunea lui Louise Hay, menite sa-ti faca din fiecare zi a vietii o bucurie deplina!
„Regina New Age-ului“, „fondatoarea miscarii de autoajutorare“, „o adevarata sfanta“... Louise Hay a fost numita toate acestea si multe altele, iar opera ei a inspirat milioane de oameni din intreaga lume. Insa ea nu s-a socotit niciodata un guru care detine toate raspunsurile. Ci l-a indemnat pe fiecare participant la atelierele si conferintele ei, pe fiecare cititor al numeroaselor ei carti sa-si aminteasca acest adevar fundamental: noi insine avem puterea de a ne vindeca viata. Iar Louise a sustinut mereu ca ea se afla printre noi doar pentru a ne calauzi pe calea reamintirii adevarului despre cine si cum suntem: puternici, iubitori si meritand a fi iubiti.

In onoarea vietii si invataturii lui Louise, tii acum in mainile tale aceasta carte speciala, cuprinzand cele mai inspirate dintre invataturile ei, selectate din cele mai importante lucrari ale sale. Speram ca fiecare dintre aceste 366 de texte sa-ti fie alaturi, zi de zi, inspirandu-te cu intelepciunea inegalabilei Louise Hay si recladindu-ti increderea in Viata!
LOUISE L. HAY

Este unul dintre fondatorii miscarii internationale de dezvoltare personala si folosire a fortelor proprii. Prima ei carte, Heal Your Body (Vindeca-ti corpul), a aparut in 1976, cu mult timp inainte ca relatia dintre minte si corp sa devina un subiect la moda si fundament al unor practici acum larg raspandite. Lucrarea, tradusa in peste 25 de limbi, a fost publicata in mai mult de 30 de tari, prezentandu-le catorva milioane de cititori tehnicile de vindecare si filosofia pozitiva a renumitei ganditoare. La fel de influente s-au dovedit si lucrarile ulterioare, toate pledand pentru puterea transformatoare a gandirii proprii.