Editura Paralela 45 Atlasul fiintelor preistorice (editie cartonata) - Simona Stalenhag, Anna Davour

Editura: Paralela 45

Autor: Simona Stalenhag, Anna Davour

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-973-47-3189-3

Cod Produs: 9789734731893 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
De-a lungul milioanelor de ani, viata a luat forme numeroase si absolut incredibile. In acest atlas intalnim caracatite, dinozauri, reptile zburatoare, balene si alte fapturi, intr-o serie de ilustratii ce le arata in mediul in care au trait la vremea lor. Fiecare ilustratie devine o fereastra prin care putem surprinde un moment din indelungata istorie a Pamantului.

Simon Stålenhag a avut succes in toata lumea cu ilustratiile sale absolut incredibile cu roboti si alte tehnologii stiintifico fantastice care isi fac aparitia in viata de zi cu zi. Interesul sau pentru reprezentarea naturii s-a concentrat asupra animalelor preistorice. Au rezultat o serie de imagini create mai intai pentru expozitiile Muzeului de Istorie Naturala din Stockholm.

Anna Davour e specializata in jurnalism stiintific si a oferit cate un text pentru fiecare animal, asa incat sa il pozitioneze cat mai bine in contextul evolutiei vietii pe Pamant.
  • Atlasul fiintelor preistorice (editie cartonata) - Simona Stalenhag, Anna Davour