Editura Storia Books Jocurile mostenirii. Volumul III. Ultimul gambit - Jennifer Lynn Barnes

Editura: Storia Books

Autor: Jennifer Lynn Barnes

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-9072-93-6

Cod Produs: 9786069072936 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Averea, viata lui Avery si toti cei pe care ii iubeste sunt in primejdie in jocul care va fi pe buzele tuturor.

Pentru a mosteni miliarde, tot ce trebuie sa faca Avery Kylie Grambs este sa mai supravietuiasca doar cateva saptamani la Hawthorne House. Paparazzii ii urmaresc fiecare pas. Presiunile financiare cresc. Pericolul e o realitate de zi cu zi. Iar cei care o ajuta pe Avery sa o scoata la capat sunt fratii Hawthorne. Viata ei este legata de a lor. Le cunoaste secretele, iar ei o cunosc pe ea.

Dar, pe masura ce se apropie momentul in care Avery urmeaza sa devina cea mai bogata adolescenta din lume, o noua problema se iveste la orizont, mai exact o musafira misterioasa care are nevoie de ajutorul ei – si a carei prezenta la Hawthorne House ar putea schimba totul.

In scurt timp devine limpede ca mai exista un ultim puzzle de rezolvat, iar Avery si fratii Hawthorne sunt atrasi intr-un joc periculos, in care au de infruntat un adversar necunoscut si puternic.

In aceasta infruntare, sunt in joc inimi si vieti – si nimic nu defineste mai bine un Hawthorne decat victoria.

Jennifer Lynn Barnes este autoarea mai multor romane de succes pentru adolescenti, devenite bestseller New York Times, printre care Little White Lies, Deadly Little Scandals, The Lovely and the Lost, precum si a seriei The Naturals. Jen este totodata bursiera Fulbright, detinand o diploma de studii aprofundate in psihologie, psihiatrie si stiinte cognitive. Si-a obtinut doctoratul in 2012, la Universitatea Yale, iar in prezent este profesoara de psihologie si scriere profesionala la Universitatea din Oklahoma. O puteti gasi online la https://jenniferlynnbarnes.com