Editura Leda Edge Crima perfecta. Volumul I. Instructiuni pentru fete cuminti - Holly Jackson

Editura: Leda Edge

Autor: Holly Jackson

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-793-726-8

Cod Produs: 9786067937268 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Toti locuitorii din Little Kilton stiu povestea.

Frumoasa si populara printre colegii de liceu, Andie Bell a fost ucisa de iubitul ei, Sal Singh, care, mai apoi, cuprins de remuscari, si-a luat viata. Cinci ani mai tarziu, tragedia inca ii bantuie pe locuitorii linistitului orasel britanic. Prietena din copilarie a presupusului criminal, Pip nu poate scapa de sentimentul obsedant ca lucrurile nu s-au petrecut chiar asa cum vorbeste lumea. Adolescenta se transforma intr-un veritabil detectiv particular si incearca sa afle adevarul. Perseverenta si atenta la detalii, Pip ajunge sa descopere o serie de secrete intunecate care demonstreaza fara putinta de tagada ca Sal a fost invinuit pe nedrept. Cineva insa nu e deloc incantat de intorsatura pe care au luat-o lucrurile, iar viata lui Pip este in pericol.
  • Crima perfecta. Volumul I. Instructiuni pentru fete cuminti - Holly Jackson

HOLLY JACKSON a inceput sa inventeze povesti la o varsta frageda si a scris primul sau roman la doar 15 ani. Adora cartile, jocurile pe calculator si documentarele politiste care ii permit sa isi puna la incercare calitatile de detectiv particular. Locuieste in capitala Marii Britanii, iar distractia ei preferata este depistarea greselilor de ortografie de pe indicatoarele rutiere.

Toti locuitorii din Little Kilton stiu povestea.