Editura Corint Retete cubaneze pentru o inima franta - Laura Taylor Namey

Anul publicării: 2024

ISBN: 978-606-088-431-6

Cod Produs: 9786060884316 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Pentru Lila Reyes, sa-si petreaca vacanta de vara in Anglia nu a facut niciodata parte din plan. Planul ei era 1) sa preia rolul mult iubitei sale bunici de brutar-sef la panadería familiei, 2) sa se mute cu cea mai buna prietena a ei dupa absolvirea liceului si 3) sa traiasca fericita pana la adanci batraneti cu iubitul ei. Dar apoi a venit Trifecta, tripla nenorocire, si totul, inclusiv Lila insasi, s-a prabusit.

Ingrijorati din pricina starii psihice precare a adolescentei, parintii acesteia pun la cale propriul plan: Lila isi va petrece urmatoarele trei luni alaturi de niste prieteni de familie in Winchester, Anglia, pentru a se relaxa si a putea sa o ia din nou de la capat. Vremea mohorata, lipsa soarelui, un bucatar de han morocanos si un orasel lipsit de aroma de Miami (in toate privintele, inclusiv cand vine vorba de mancare) transforma ceea ce ar fi, pentru unii, o calatorie de vis intr-un adevarat cosmar pentru Lila… Asta pana cand il intalneste pe Orion Maxwell.

Angajat al unei ceainarii si luptandu-se el insusi cu o multime de necazuri, Orion este hotarat sa o ajute pe Lila sa depaseasca momentele dificile, autopromovandu-se in functia de ghid personal al tinerei. De la scena muzicala plina de drame din Winchester si pana la peisajul rural englezesc, toate o fac pe Lila sa cada prada farmecelor lui Orion, dar si ale Angliei. Curand, in mintea fetei incepe sa se creioneze un nou viitor – unul care ar insemna sa lase in urma tot ce a planuit pana in clipa aceea.
  • Retete cubaneze pentru o inima franta - Laura Taylor Namey

Laura Taylor Namey este o cubano-americana mandra de mostenirea ei etnica. Poate fi gasita vanand antichitati si visand cu ochii deschisi la orase precum Londra sau Paris. Locuieste in San Diego, alaturi de sotul si cei doi copii ai lor. Fosta profesoara, Laura scrie romane YA despre adolescenti ciudati care descopera viata si iubirea. Este absolventa a Universitatii din San Diego si castigatoare a Peggy Miller Award pentru excelenta in fictiunea dedicata tinerilor adulti. Afla mai multe amanunte pe laurataylornamey.com.

O poveste incantatoare si induiosatoare despre o tanara din Miami care gaseste pe neasteptate dragostea – dar si pe sine insasi – intr-un orasel din Anglia. Lectura potrivita pentru fanii romanelor Love & Gelato si Iubire de proba!
Un roman ales de Reese Witherspoon in clubul ei de carte!
In curand si pe micile ecrane, cu Maia Reficco si Kit Connor in rolurile principale!