Editura Storia Books Jocurile mostenirii. Volumul IV. Fratii Hawthorne - Jennifer Lynn Barnes

Editura: Storia Books

Autor: Jennifer Lynn Barnes

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-630-6525-30-0

Cod Produs: 9786306525300 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Al patrulea volum din SERIA JOCURILE MOSTENIRII, vanduta in peste 2 milioane de exemplare!

Patru frati. Doua misiuni. O lectura exploziva.
Grayson Hawthorne a fost crescut ca mostenitor al bunicului sau miliardar, invatat de mic sa puna familia pe primul loc. Acum, marele Tobias Hawthorne a murit si familia lui a fost dezmostenita, dar unele lectii au ramas la fel de importante. Cand surorile lui vitrege au mari necazuri, Grayson intervine si face exact ce stie el mai bine: rezolva probleme – eficient, precis, necrutator. Si fara sa se lase tras in jos de complicatiile emotionale.

Jameson Hawthorne adora riscul, este un cautator de senzatii tari si un maestru al jocurilor. Cand misteriosul sau tata apare si ii cere o favoare, Jameson nu poate refuza provocarea. Trebuie sa se infiltreze in cel mai exclusivist club de jocuri de noroc clandestin din Londra, unde se reunesc cei bogati, puternici si aristocrati, si sa castige un joc imposibil cu mize coplesitoare. Din fericire, Jameson Hawthorne traieste pentru situatiile imposibile.

Atrasi in aventuri dificile, in capetele opuse ale lumii, Grayson si Jameson – cu ajutorul fratilor lor si al fetei care a mostenit averea bunicului lor – trebuie sa se gandeasca bine cine vor sa fie si ce va sacrifica fiecare dintre ei pentru a castiga.
Jennifer Lynn Barnes este autoarea mai multor romane de succes pentru adolescenti, devenite bestseller New York Times, printre care Little White Lies, Deadly Little Scandals, The Lovely and the Lost, precum si a seriei The Naturals.

Jen este totodata bursiera Fulbright, detinand o diploma de studii aprofundate in psihologie, psihiatrie si stiinte cognitive. Si-a obtinut doctoratul in 2012, la Universitatea Yale, iar in prezent este profesoara de psihologie si scriere profesionala la Universitatea din Oklahoma.

O puteti gasi online la JENNIFERLYNNBARNES.COM