Editura Storia Books Fiica regelui pirat - Tricia Levenseller

ISBN: 978-606-9072-87-5

Cod Produs: 9786069072875 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Primul volum din seria Fiica regelui pirat

In cele din urma, eu voi fi arma care-i va aduce sfarsitul.
Trimisa in misiune pentru a recupera o harta straveche, cheia unei comori legendare, Alosa se lasa capturata de dusmani pentru a le putea cerceta in voie corabia.

Tanara, care le face zile fripte piratilor necrutatori din echipaj, are un singur obstacol in calea sa: cel care o captureaza, si anume secundul Riden, neasteptat de inteligent si insuportabil de atragator.

Insa Alosa are cativa asi in maneca si niciun pirat nu o poate opri pe fiica regelui pirat.

Romanul de debut al autoarei TRICIA LEVENSELLER reuneste actiunea, aventura, romantismul si un strop de magie intr-o poveste palpitanta YOUNG ADULT cu pirati.
Tricia Levenseller este autoarea seriei Daughter of the Pirate King si a romanelor Warrior of the Wild, Umbrele care ne despart si Blade of Secrets. Scrie romane YA high fantasy cu intrigi (secundare) axate indeosebi pe romantism si dragoste.
A crescut intr-un oras mic in Oregon, iar acum locuieste langa Muntii Stancosi cu cainele ei Rosy, care o cam face pe sefa. Are o diploma in litere si editare si este incantata ca nu mai trebuie sa citeasca vreodata un manual. Cand nu citeste sau scrie, Triciei ii place sa faca puzzle-uri, sa joace volei si sa se uite la seriale in timp ce mananca floricele cu unt din belsug.

Primul volum din seria Fiica regelui pirat

In cele din urma, eu voi fi arma care-i va aduce sfarsitul.