Editura Hamangiu Curs de drept civil. Drepturile reale principale. Editia a II-a, revizuita si adaugita - Gabriel Boroi, Carla Alexandra Anghelescu, Bogdan Nazat

70,00 Lei

Editura: Hamangiu

Autor: Gabriel Boroi, Carla Alexandra Anghelescu, Bogdan Nazat

Editia: a 2-a, revazuta si adaugita

Anul publicării: 2013

ISBN: 978-606-678-796-3

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786066787963 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Dupa Cursul de drept civil. Partea generala, Profesorul Gabriel Boroi si colaboratorii sai continua analiza institutiilor din noul Cod civil cu acest Curs de drept civil. Drepturile reale principale.

Gandindu-se in special la studentii care iau prima data contact cu materia, precum si la absolventii care se pregatesc pentru examenele de admitere si definitivat in profesiile juridice, autorii au realizat o lucrare sintetica si explicita, care prezinta institutiile specifice drepturilor reale principale intr-un mod clar si accesibil.

Cartea cuprinde, pe langa explicatiile teoretice si analiza solutiilor din practica judiciara, intrebari sub forma de teste grila, necesare atat pentru facilitarea intelegerii notiunilor de baza, cat si pentru pregatirea examenelor sau concursurilor.

Editia de fata, revizuita si adaugita de autori, actualizeaza materialul cu legislatia in vigoare la data de 15 noiembrie 2013, marcand ultimele modificari ale actelor normative speciale in domeniu, precum si noile norme procedurale civile aplicabile.
  • Curs de drept civil. Drepturile reale principale. Editia a 2-a, revizuita si adaugita - Gabriel Boroi , Carla Alexandra Anghelescu , Bogdan Nazat