Editura Sigma Limba engleza. Pregatire pentru concursul de admitere in invatamantul militar superior si postliceal - Brandusa-Oana Niculescu, Corina Barbu

Editura: Sigma

Autor: Brandusa-Oana Niculescu, Corina Barbu

Anul publicării: 2014

ISBN: 978-973-649-972-2

Cod Produs: 9789736499722 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Primele patru capitole contin itemi specializati in ceea ce priveste partea de citire, de gramatica, de vocabular, respectiv partea de scriere, elaborati pe baza a trei niveluri de complexitate (minimum, mediu si avansat). Cei 950 de itemi elaborati in cadrul celor patru parti  pot fi considerati, prin diversitatea si dificultatea lor, un fundament temeinic si un reper esential pentru intelegerea cerintelor fiecarei parti si a criteriilor generale, stabilite de managementul superior militar, in totalitatea lor.
Lucrare de limba engleza pentru admiterea in invatamantul militar superior si postliceal. Lucrarea se adreseaza candidatilor care isi incep cariera militara sau care sunt deja cadre ale Armatei Romaniei si cuprinde cinci capitole.
Capitolul cinci contine 10 teste, fiecare cuprinzand cate 45 de intrebari, care concretizeaza maniera de constructie a itemilor prezentati in fiecare dintre partile anterioare.

La sfarsitul lucrarii se regasesc raspunsurile corecte la itemii propusi in cele cinci capitole.