Editura Paralela 45 Admiterea la Academia de Politie si SNSPA. 100 teste de istorie. Editia a III-a, revizuita si adaugita - Mihaela Olteanu

Editura: Paralela 45

Autor: Mihaela Olteanu

Editia: a 3-a, revizuita si adaugita

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-973-47-3341-5

Stoc limitat
Cod Produs: 9789734733415 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Aceasta culegere se adreseaza atat elevilor care se pregatesc pentru admiterea la Academia de Politie si Facultatea de Administratie Publica (SNSPA), cat si profesorilor de specialitate. Lucrarea cuprinde un numar de 100 de teste de evaluare, pentru fiecare tema din programa, dintre acestea 50 fiind de recapitulare a intregii materii de concurs. Testele din culegere sunt intocmite in concordanta cu programa de admitere si modelele de subiecte din anii trecuti, pe baza celor 7 manuale avizate de Ministerul Educatiei si Cercetarii.

Pentru folosirea cat mai eficienta a lucrarii, trebuie studiat cu multa atentie continutul fiecarei teme, de la toate paginile specificate in programa pentru fiecare manual, dupa care se poate trece la rezolvarea testelor in conditii similare celor de examen, prin eliminarea oricarei surse de informare si acordandu-se un timp-limita.

Lista manualelor scolare si a tematicilor solicitate pentru admiterea la Academia de Politie este detaliata in lucrare.

La finalul lucrarii sunt prezentate raspunsurile si baremele de corectare pentru fiecare test, punctajul total echivaland cu nota 10. Se impune precizarea ca pentru fiecare item rezolvat corect se vor acorda cate 3 puncte, iar 10 puncte vor fi acordate din oficiu pentru fiecare test.

Cu speranta ca aceasta culegere va fi de un real ajutor in pregatirea examenului de admitere, va urez SUCCES!

Prof. dr. Mihaela Olteanu
  • Admiterea la Academia de Politie si SNSPA. 100 teste de istorie. Editia a III-a, revizuita si adaugita - Mihaela Olteanu

Prof. dr. Mihaela Olteanu