Editura Niculescu Un puzzle macabru - Nadine Matheson

ISBN: 978-606-38-0791-6

Cod Produs: 9786063807916 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
UN NOU CRIMINAL IN SERIE TERORIZEAZA LONDRA

Cand mai multe cadavre incep sa iasa la iveala de-a lungul raului Tamisa, detectivul-inspector Henley se teme ca este opera lui Peter Olivier, celebrul criminal. Numai ca nu poate fi el. Olivier se afla deja in spatele gratiilor si chiar Henley a fost cea care l-a pus acolo.

Sperase ca nu va trebui sa-i mai vada vreodata fata, dar Henley stie ca Olivier ar putea fi cea mai buna sansa pe care o are de a-l opri pe criminalul-imitator. Dar cand Olivier afla despre noile crime, s-o ajute pe Henley este ultimul lucru pe care il are in minte... Asa ca evadeaza.

Va fi nevoie de un criminal pentru a prinde alt criminal? Din acest moment, orice se poate intampla. Se fac toate eforturile pentru a-l prinde pe ucigas inainte ca numarul de cadavre sa creasca. Dar cine va ajunge primul la el – Henley sau Olivier?

„Da-te la o parte, Hannibal Lecter! Un nou criminal in serie este pe strazi. Si te poate face pur si simplu bucati.”

David Jackson, autorul thrillerului A Tapping at My Door

„Tensionat si intunecat. Peter Olivier este noul meu Hannibal Lecter.”

Lisa Hall, autoarea thrillerului Between You and Me

Traducere: Timea Kovacs
  • Un puzzle macabru - Nadine Matheson

UN NOU CRIMINAL IN SERIE TERORIZEAZA LONDRA

David Jackson, autorul thrillerului A Tapping at My Door

„Tensionat si intunecat. Peter Olivier este noul meu Hannibal Lecter.”

Lisa Hall, autoarea thrillerului Between You and Me

Traducere: Timea Kovacs