Editura Storia Books Ultima Finestra. Volumul I. Acest har necrutator - Emily Thiede

Editura: Storia Books

Autor: Emily Thiede

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-9072-95-0

Cod Produs: 9786069072950 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Trei nunti.
Trei inmormantari.
Primul volum din seria Ultima Finestra

Un roman de neratat pentru fanii seriei Sarpe si porumbel si ai filmului The Bodyguard.

Darul oferit de zei Alessei ar trebui sa amplifice magia partenerului ei, nu sa ii ucida pe toti pretendentii pe care ea ii atinge.

Acum, cand doar cateva saptamani o mai despart de lupta cu un roi de demoni infometati, care vor devora tot ce se afla pe insula-sanctuar Saverio, Alessa nu mai are prea mult timp la dispozitie pentru a gasi un partener alaturi de care sa poata opri invazia. Iar atunci cand un preot cu intentii ascunse ii convinge pe credinciosi ca moartea Alessei este singura lor speranta de supravietuire, propriii soldati incearca sa o asasineze.

Cuprinsa de disperare, Alessa il angajeaza drept garda personala pe Dante, un renegat cinic care poarta pecetea cu care sunt insemnati criminalii. Dar, in vreme ce rebeliunea se dezlantuie in spatele portilor, secretele intunecate ale lui Dante s-ar putea dovedi cea mai mare tradare dintre toate.

El detine cheia care va asigura supravietuirea Alessei, precum si cheia inimii ei, insa este oare Dante cel care o va ajuta sa isi controleze darul sau cel care o va distruge odata pentru totdeauna?

Acest har necrutator, debutul captivant si plin de romantism al lui Emily Thiede, ii va face pe cititori sa intoarca atat de repede paginile pana la finalul devastator, incat vor astepta cu nerabdare continuarea!
Emily Thiede si-a petrecut copilaria visand cu ochii deschisi si citind in copaci. Fosta invatatoare intr-o scoala publica, acum preda scriere creativa, face parte din consiliul organizatiei nonprofit locale Writer House si este una dintre gazdele podcastului Basic Pitches.

Lui Emily ii place sa ofere mentorat scriitorilor aspiranti prin programul Pitch Wars, sa gazduiasca pisicute comunitare si sa se piarda prin padurile din Virginia, acolo unde locuieste alaturi de familia ei. Acest har necrutator este debutul ei in literatura. O puteti gasi pe blogul ei, EKTHIEDE.COM