Editura Paralela 45 Scoala Prieteniei. Povesti terapeutice si exercitii pentru copiii speciali. 7+ - Mariana Augustina Ene, Stefania Mirabela Chircu, Mihaela Claudia Cinca

Editura: Paralela 45

Autor: Mariana Augustina Ene, Stefania Mirabela Chircu, Mihaela Claudia Cinca

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-973-47-3847-2

Cod Produs: 9789734738472 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Lucrarea de fata este gandita si conceputa ca un ghid in activitatile didactice pentru elevii cu cerinte educationale speciale. Cartea este alcatuita dintr-o serie de povesti terapeutice si exercitii variate, destinate formarii si dezvoltarii vocabularului, insusirii operatiilor de baza pentru formarea deprinderilor matematice – toate acestea fiind realizate intr-o dinamica alternativa si atractiva pentru a capta si a retine cat mai mult timp atentia si interesul copiilor. Fiecare exercitiu este redactat intr-un limbaj accesibil, explorand universul afectiv al copiilor. Activitatile sunt insotite de imagini sugestive, atractive si viu colorate, cu personaje dragi din lumea animalelor. Prin tematica abordata si prin scopul ei instructiv-educativ, aceasta lucrare va ajuta copiii sa devina mai receptivi in insusirea unor noi deprinderi si cunostinte utile pentru formarea si dezvoltarea lor personala si va constitui un sprijin real in evolutia fiecaruia dintre ei.

Nimic nu e imposibil! Incearca si vei reusi!

Nimic nu e imposibil! Incearca si vei reusi!