Editura ALL Povestea celui mai frumos cadou - Seda Akipek

ISBN: 978-606-796-112-6

Cod Produs: 9786067961126 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
O poveste cu capul in jos despre puterea imaginatiei

Intr-o lume in care maretia este o obligatie, Povestea celui mai frumos cadou le arata celor mici valoarea inestimabila a lucrurilor simple.

Fetita-liliac Mimi primeste de la prietenul ei cel mai bun o lingura. O banala si obisnuita lingura. Cum nici nu corespunde asteptarilor ei si nici nu stie exact la ce altceva o poate folosi in afara de mancat, o cuprinde un val de nedumerire. Iepurasul Fufu, prietenul in cauza, ii spune insa ca i-a oferit cel mai frumos dar din lume... Nu-i ramane altceva de facut decat sa investigheze cazul: care sa fie secretul acestui cadou aparent banal?

Aceasta poveste fermecatoare va face o treaba grozava in a le demonstra copiilor cat de important este sa ne bucuram de ceea ce avem. Cu un strop de imaginatie si cu multa recunostinta putem transforma orice oportunitate intr-o sarbatoare. De asemenea, prietenia dintre Mimi si Fufu ii va ajuta sa isi formeze o imagine cat mai completa asupra ideii de empatie si de generozitate.
  • Povestea celui mai frumos cadou - Seda Akipek

Seda Akipek este o scriitoare din Turcia care a lasat meseria de avocat pentru condei.

S-a nascut la Istanbul in 1982. A absolvit studiile universitare la Facultatea de Drept a Universitatii din Marmara si Masteratul in Drept Economic la Universitatea Galatasaray. Ulterior, a lucrat 12 ani in domeniul juridic. Apoi a inlocuit termeni precum „capital”, „transfer”, „legal” cu „poveste”, „poezie” si „basm”. Asadar, astazi locuieste la Geneva si scrie carti pentru cei mici.

O poveste cu capul in jos despre puterea imaginatiei