Editura Storia Books O fata din bucati - Kathleen Glasgow

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-94251-8-3

Cod Produs: 9786069425183 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Povestea fetei ciudate este, mai presus de toate, o poveste despre ce inseamna sa fii fata intr-o lume ciudata, care te sfasie in bucati, si despre incercarile de a pune cap la cap toate bucatile.

Charlotte Davis este facuta bucati. La doar 17 ani, a pierdut mai mult decat au pierdut altii in toata viata lor, dar a invatat sa uite. Cioburile dintr-un borcan spart fac taieturi adanci, iar durerea fizica anihileaza suferinta sufleteasca pana cand nu mai ramane decat liniste. Nu trebuie sa se mai gandeasca nici la tatal ei, nici la raul in care a pierit acesta. Nu mai este nevoie sa-si aminteasca de prietena ei, care a disparut pentru totdeauna. Nu-i mai vine in minte mama ei, care nu mai are ce sa-i ofere.

Cu fiecare cicatrice noua, inima lui Charlie devine tot mai puternica, dar doare in continuare. Doare indeajuns de tare cat sa nu-i mai pese de nimic, ceea ce este necesar cateodata, ca sa poti iesi din intuneric.