Editura Publica Nedoctoricit. Povestea unui medic fara pacienti - Adam Kay

ISBN: 978-606-722-552-5

Stoc limitat
Cod Produs: 9786067225525 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
O sa va cam usture a fost fenomenul editorial al secolului, o carte citita de multe milioane de persoane, adorata de cel putin o jumatate dintre acestea si transformata intr-un serial TV de succes. Dar a fost doar o parte din poveste.

Amuzanta, teribil de emotionanta si umila, Nedoctoricit este despre ce se intampla cu un medic dupa ce-si pune halatul in cui, dar medicina refuza sa renunte la el.

Este despre extraordinara educatie medicala.

Este despre deschiderea unor rani mai vechi si despre examinarea cicatricilor din prezent.

Este despre controale medicale si introspectii personale.

Este despre a-ti face viata bucati si a o recompune.

Este despre ce inseamna sa fii medic, dar si pacient.

Este o carte de 312 de pagini.

Nedoctoricit este cea mai amuzanta si mai emotionanta carte scrisa de Adam Kay pana acum – un portret uimitor al unei vieti inainte si dupa renuntarea la medicina, al unuia dintre cei mai iscusiti povestitori englezi.

Geniala. Chiar mai buna decat O sa va cam usture. — Jacqueline Wilson, scriitoare engleza de literatura pentru copii

Adam Kay s-a intrecut pe sine. Pana si notele de subsol sunt mai amuzante decat scheciurile celor mai multi comedianti. Dar ajungi si la o parte intunecata, pe care el reuseste sa o gestioneze atat de bine, incat a trebuit sa las cartea deoparte pana cand am fost gata sufleteste pentru restul. — Ian Rankin, novelist

Nimeni nu m-a mai facut sa rad atat de mult de corpul uman. Adam Kay reuseste sa starneasca hohote de ras in acelasi timp in care isi exprima furia de neputinta fata de starea sistemului national de sanatate. — Pastorul Richard Coles

Extrem de amuzanta, uluitor de trista. — Daily Telegraph

Glumele sunt distractive, viata personala, emotionanta, iar detaliile despre sistemul de sanatate, uimitoare. — Daily Mail
ADAM KAY a fost medic junior, lucru care spera ca este destul de evident de-acum. In prezent este scriitor, scenarist si comedian. Cartile sale O sa va cam usture, De garda-n noaptea de Craciun, Anatomia lui Kay si Minunata medicina a lui Kay s-au vandut in peste 3 milioane de exemplare, au strans sute de mii de lire sterline pentru organizatii umanitare, au fost traduse in 37 de limbi si au primit nenumarate premii. Dar lui nu-i place sa se dea mare cu asta.

Traieste in Oxfordshire cu cainele si sotul sau (a nu se intelege una si aceeasi fiinta).

Este despre extraordinara educatie medicala.

Este despre controale medicale si introspectii personale.

Este despre a-ti face viata bucati si a o recompune.

Este despre ce inseamna sa fii medic, dar si pacient.

Este o carte de 312 de pagini.

Extrem de amuzanta, uluitor de trista. — Daily Telegraph