Editura ALL Gasca Puisorilor. Volumul I. Prima escapada cu peripetii - Doreen Cronin

Editura: All

Autor: Doreen Cronin

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-796-153-9

Cod Produs: 9786067961539 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
O serie animata difuzata pe Disney Junior

Poti spune despre ei ca sunt micuti, dar, cu siguranta, nu sunt fricosi, mai ales cand se afla intr-o misiune. In prima lor escapada cu peripetii si incurcaturi, Gasca Puisorilor lanseaza o expeditie galactica in curte.

Faceti cunostinta cu Gasca Puisorilor: Murdarica, Dulcica, Poppy si Frumi. Nu sunt nici pe departe intruchiparea puilor dragalasi si pufosi din curtea voastra si nici nu-si petrec timpul ciugulind malai sau fugarind gaze. Nu, ei sunt mult prea ocupati cu indeletniciri serioase, cum ar fi sa rezolve mistere si sa lupte impotriva criminalitatii.

In momentul in care Codita, puiul de veverita, intra tipand in cotetul gainilor, Gasca Puisorilor stie ca a venit momentul sa dezlege un astfel de mister. Dar, avand cunostinte indoielnice despre forma obiectelor (Codita, „mare” nu este o forma!) si o frica paralizanta fata de un obiect neidentificat, veverita sperioasa nu e DE NICIUN AJUTOR. Slava domnului ca puisorii sunt niste adevarati profesionisti! Dar, chiar si ei pot fi cuprinsi de teama. Mai ales cand vad in curte acel obiect rotund, stralucitor, verde si MARE. Daca este un obiect zburator plin cu extraterestri care-si doresc gainuse drept animale de companie sau, mai rau, pe post de cina? Depinde de Gasca Puisorilor sa investigheze si sa rezolve enigma, care pur si simplu pare sa fie dintr-o alta galaxie.
  • Gasca Puisorilor. Volumul I. Prima escapada cu peripetii - Doreen Cronin

O serie animata difuzata pe Disney Junior