Editura Gama Degetica. Invat sa citesc! Nivelul 0 - H. C. Andersen

Anul publicării: 2015

ISBN: 978-973-149-540-8

Cod Produs: 9789731495408 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cartea face parte din colectia „Invat sa citesc! Nivelul 0” si contine o lista de cuvinte scrise cu majuscule, pe care copilul le va citi inainte de a incepe lectura. Apoi, va cauta colita cu autocolante si va lipi in dreptul fiecarui cuvant un abtibild cu imaginea corespondenta. Astfel, prin joaca, va descoperi 30 de cuvinte ilustrate, care ii vor usura apoi efortul de citire a textului.

Fiecare fragment este prezentat in doua variante: cu litere mari de tipar si imagini ajutatoare pentru cititorii incepatori, dar si cu text normal, pentru cei care vor sa exerseze cititul cursiv.

Degetica este povestea unei fetite cat un degetar, silita sa-si petreaca viata sub pamant alaturi de o cartita – acum adaptata pentru prescolarii care invata sa citeasca primele cuvinte. Cartea este dedicata copiilor de 5-7 ani.

Din aceeasi colectie de carti pentru copii mai fac parte: • Pachet pentru cititori incepatori I • Pachet pentru cititori incepatori II • Pachet pentru cititori incepatori III • Pachet pentru cititori incepatori IV • Sarea in bucate • Omuletul de turta dulce • Soarecele si pisica • Fata babei si fata mosneagului • Iepurele si broasca-testoasa • Ulcica fermecata • Corbul si vulpea • Cioc! Cioc! Cioc! • In curtea mea • Turtita fermecata • Soricelul mofturos • Spiridusii cizmari • Greierele si furnica • Casuta din oala • Bucle Aurii • Acul, fusul si suveica