Editura Gama Jurnalul primilor mei ani de scoala (mov)

Editura: Gama

Anul publicării: 2015

ISBN: 978-973-149-495-1

Stoc epuizat
Cod Produs: 9789731494951 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Nu lasa amintirile pretioase sa se piarda! Odata cu primele zile de scoala, copilul tau va descoperi prieteni minunati, va trai emotii noi, se va distra si va invata o multime de lucruri noi. Incurajeaza-l sa noteze in jurnal totul despre materiile de la scoala, despre colegi, profesori, hobby-uri si vacante, iar in plicuri sa pastreze fotografiile si biletelele secrete.

Jurnalul ii va fi cel mai de incredere confident! Jurnalul primilor mei ani de scoala poate fi folosit si de copiii din clasa pregatitoare, care nu stiu sa scrie. In plicurile din interior se pot pastra fotografii, suveniruri, biletele, invitatii sau felicitari. Cartea incurajeaza copilul sa scrie, sa deseneze, sa insemneze anumite lucruri, sa lipeasca fotografii din perioada primilor ani de scoala, sa descopere calitatile si defectele sale, ambitiile, obiceiurile, talentele, culoarea preferata, hobby-uri, carti sau filme preferate, dorinte sau sa culeaga si sa pastreze amintiri de la colegi etc. Cartea este structurata in cinci parti, cate o parte dedicata fiecarui an de scoala. Copilul va deveni astfel mai creativ si va invata sa socializeze cu cei din jur.

Cartea face parte din colectia „Jurnalul primilor mei ani de scoala”, dedicat copiilor de 6-10 ani. "Jurnalul primilor mei ani de scoala” este disponibila in trei variante de culori diferite: mov, roz si albastru.