Editura Pro Universitaria Teste grila pentru pregatirea examenului de licenta. Drept civil, drept penal - Georgica Alexeev, Claudiu-Florin Ban, Marian Bratis, Ionut Dojana, Dumitru Hantea

Editura: Pro Universitaria

Autor: Georgica Alexeev, Claudiu-Florin Ban, Marian Bratis, Ionut Dojana, Dumitru Hantea

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-26-1645-8

Stoc limitat
Cod Produs: 9786062616458 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Lucrarea reprezinta o sinteza a dreptului civil si a dreptului penal. Avand ca premisa cunostintele insusite de studenti si dorind sa raspunda imperativelor vietii juridice actuale, ea reprezinta o metoda de examinare moderna si eficienta.
Gradul de dificultate al intrebarilor este dat de necesitatea cunoasterii institutiilor dreptului civil si dreptului penal, ca instrumente necesare oricarui practician al dreptului.Culegerea de teste grila pentru examenele licenta, care a fost elaborata de colectivul de profesori de la Facultatea de Drept si Administratie Publica a Universitatii „Tibiscus” din Timisoara, este un instrument necesar nu doar pentru studentii acestei universitati, ci si pentru studentii altor facultati de drept, precum si pentru absolventii care se pregatesc pentru a sustine examenele de admitere in profesii juridice.

• Teste grila pentru pregatirea examenului de licenta. Drept civil, drept penal - Georgica Alexeev, Claudiu-Florin Ban, Marian Bratis, Ionut Dojana, Dumitru Hantea

Autorii sunt cadre didactice ale Universitatii „Tibiscus” din Timisoara, cu o experienta de peste 15 ani atat in predare cat si in practica dreptului.