Editura Curtea Veche Tot ce am mai drag. Ce fel de parinte vreau sa fiu, ce fel de copil vreau sa cresc - Einat Nathan

Editura: Curtea Veche

Autor: Einat Nathan

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-44-1371-0

Stoc limitat
Cod Produs: 9786064413710 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Autoarea ne arata care sunt adevaratele responsabilitati ale unui parinte, demonteaza o parte dintre asteptarile si preconceptiile privind cresterea si educarea celor mici si ne ofera modalitati de gestionare a situatiilor bine-cunoscute: cum sa nu ne pierdem rabdarea, cand trebuie sa-si ceara copiii intr-adevar scuze, conflictele dintre frati, cum le formam stima de sine, provocarile pe care le aduce intrarea in adolescenta, cum le vorbim despre sexualitate, ce e de facut cu ecranele si ce masuri sa luam in cazul bullyingului. In ciuda grijilor si frustrarilor noastre, ca parinti, avem la indemana un instrument foarte simplu: construirea unei relatii apropiate si pline de iubire cu copilul nostru.
  • Tot ce am mai drag. Ce fel de parinte vreau sa fiu, ce fel de copil vreau sa cresc - Einat Nathan

EINAT NATHAN este experta in parenting. Detine un atestat din partea Alfred Adler Institute si a Ministerului Educatiei din Israel. De asemenea, e licentiata in drept la Universitatea din Tel Aviv.

De‑a lungul carierei sale, Einat Nathan a avut o prezenta semnificativa in mass‑media. Autoarea si‑a impartasit cunostintele de parenting, precum si experienta personala ca mama a cinci copii in cadrul unor emisiuni matinale de televiziune si de radio, precum si prin intermediul unui podcast de succes. Este autoare a numeroase articole publicate in ziare si pe site-uri populare din Israel. Locuieste in Tel Aviv impreuna cu sotul ei, Yuval, si copiii lor, Eyal, Yoav, Lihi, Rona si Shira.