Editura Corint Si tu poti! O poveste motivationala pentru copii si adolescenti - Andreea Trandafirescu

Editura: Corint

Autor: Andreea Trandafirescu

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-088-363-0

Cod Produs: 9786060883630 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
E greu sa ai succes daca n-ai habar ca esti de neoprit.

Alarma ceasului iti aduce aminte in fiecare zi ca alergi spre nicaieri?

Te-ai saturat sa-ti spuna altii cine esti, ce poti si, mai ales, ce nu poti sa faci? Detaseaza-te de vocile critice, preia controlul propriei vieti si demonstreaza contrariul!

Cartea de fata iti arata ca POTI FACE ORICE doar DACA iti propui.

Descopera cum sa gasesti sens in suferinta si sa mergi mai departe cu un scop reinnoit.

Un instrument practic care poate fi folosit pentru a-ti imbunatati toate aspectele vietii. TESTAT DE AUTOR PE SINE INSUSI.

Un ghid de psihologie pozitiva usor de parcurs, care te va face sa te intrebi de cat timp se aflau solutiile chiar sub nasul tau.

O carte din care inveti ca, in final, toate greutatile vietii iti pot aduce bucurie, bunatate si abundenta.

O carte pentru suflet, scrisa din suflet, despre lectiile pe care ni le da viata. O citesti si ai impresia ca iti vorbeste prietena ta cea mai buna. Inveti despre tine si despre cum te poate transforma, manipula si schimba lumea exterioara. Sunt situatii si exemple concrete, bine structurate, din care inveti cum sa-ti protejezi interiorul. De citit dintr-o suflare.
  • Si tu poti! O poveste motivationala pentru copii si adolescenti - Andreea Trandafirescu

Andreea Trandafirescu a absolvit Facultatea de Stiinte Socio‑Umane, specializarea Psihologie. Are un master in Managementul Strategic al Resurselor Umane, o certificare de consilier in dezvoltare personala eliberata de Ministerul Educatiei si Ministerul Muncii si un curs in Managementul Fericirii la Universitatea Harvard.

Este psiholog si jurnalist de televiziune.

„Poate ca ai dat deja cu ochii de mine atunci cand ai butonat telecomanda si m‑ai zarit in reportaje, emisiuni sau prezentand stirile. Am fost in mijlocul unora dintre cele mai importante evenimente. Oamenii pe care i‑am intalnit, povestile lor, comportamentul acestora in fata unor situatii de viata dintre cele mai dificile, toate m‑au adus mai aproape de o mai buna cunoastere a firii umane. La finalul unei zile incarcate, jurnalistul lasa loc de analiza psihologului. Am ajuns sa vad plusurile, lipsurile, dar mai ales unde duce neimplicarea si neasumarea responsabilitatii. Am ajuns sa vad dincolo de aparente pentru ca am fost acolo…”

Cu o prefata semnata de Profesor Dr. Ion Duvac, CEO & Founder Psychological Profiler Academy