Editura Curtea Veche Puterea intentiei. Editia a III-a - Dr. Wayne W. Dyer

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-44-0226-4

Cod Produs: 9786064402264 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Sentimentul implinirii si al succesului se instaleaza ca o constanta in viata noastra atunci cand reusim sa reunim toate aspectele si episoadele vietii cotidiene. Ajungem sa traim o experienta integratoare ce armonizeaza profesia, relatiile interumane si trairile interioare. Fluxul abundentei devine astfel un camp de energie ce ne inconjoara, ne protejeaza si ne conecteaza la marele act al creatiei universale. Descoperim aici o perspectiva inovatoare ce imbina psihologia moderna cu spiritul holistic oriental. Astfel, intentia este privita ca o forma de energie ce ne uneste si ne conduce spre implinirea menirii noastre.

Figura marcanta in galeria marilor autori motivationali, dr. Wayne W. Dyer ne propune o cale simpla si eficienta de a descoperi in noi aceasta energie a intentiei creatoare si ne dezvaluie ce inseamna adevarata capacitate de a-ti controla destinul. Potrivit lui Dyer, exista sapte fatete ale intentiei pe care le putem dezvolta: creativitatea, bunatatea, iubirea, frumusetea, expansiunea, abundenta nelimitata si receptivitatea. Ca orice calatorie spirituala, cartea de fata incepe cu etapa fundamentala a constientizarii. Inca de la primele pagini, va asteapta momentul autodescoperirii ce va va calauzi sprijinindu-se pe dorinta de fericire care exista in fiecare dintre noi. Faceti, asadar, primul pas.
  • Puterea intentiei. Editia a III-a - Dr. Wayne W. Dyer

Dr. Wayne W. Dyer (1940‒2015) a fost un psiholog, scriitor si conferentiar de renume mondial in domeniul dezvoltarii personale. Cu un doctorat in consiliere educationala obtinut la Wayne State University din Michigan, a fost o vreme profesor asociat la St. John’s University din New York.