Editura Curtea Veche Manualul limbajului trupului. Sensurile ascunse ale gesturilor - Allan Pease , Barbara Pease

Editura: Curtea Veche

Autor: Allan Pease , Barbara Pease

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-44-0751-1

Cod Produs: 9786064407511 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Probabil ai auzit de multe ori ca limbajul nonverbal face diferenta, insa nu ai stiut cum sa il controlezi pentru a-l transforma intr-unul dintre atuurile tale.

Iata o carte care te poate ajuta. Allan si Barbara Pease au studiat limbajul trupului, au desfasurat experimente si au lucrat cu oameni din medii foarte diferite, totul pentru a descoperi ce inseamna limbajul corporal si cum te poate ajuta sa ai succes in relatiile interumane. Cartea de fata este un ghid complet al gesturilor pe care oamenii le fac mai mult sau mai putin constient. Lectura ei te va face mai atent nu doar la ceea ce spui, ci si la posturile tale din diferite situatii sociale sau la gesturile pe care le faci, invatandu-te totodata sa le decodifici pe ale celorlalti.

Descopera tot ce trebuie sa stii despre tine si despre cei din jurul tau, in cheia limbajului corporal. Apoi foloseste ceea ce ai aflat pentru a fi mai increzator si mai responsabil – premise ale reusitei in interactiunile de zi cu zi.
  • Manualul limbajului trupului. Sensurile ascunse ale gesturilor - Allan Pease , Barbara Pease

Allan Pease este cunoscut la nivel international ca „Mr. Body Language“. Celebrul expert in limbajul trupului a scris impreuna cu sotia sa, Barbara Pease, cele mai bine vandute carti din domeniul relatiilor interumane. Cei doi sunt autorii a 18 bestselleruri – dintre care, de-a lungul timpului, zece au ocupat prima pozitie in diferite clasamente – si au sustinut seminare in 70 de tari.

Titlurile lor sunt citite in peste 100 de tari, traduse in 55 de limbi si insumeaza pana in prezent vanzari de peste 30 de milioane de exemplare. Au aparitii regulate in presa internationala, iar activitatea lor a inspirat mai multe seriale, un film si patru piese de teatru, acestea fiind vizionate de milioane de oameni. Pease International Ltd., compania pe care o detin impreuna, produce materiale video, cursuri si seminare destinate mediului de afaceri si guvernelor din intreaga lume. Afacerea Pease din industria muzicala (Heliport Studios) produce albume pop, videoclipuri MTV si asigura postproductia pentru filme si programe de televiziune.

Allan si Barbara Pease locuiesc in Australia, au sase copii, opt nepoti si practica ju-jitsu.

Barbara Pease a scris impreuna cu sotul sau, Allan Pease, cele mai bine vandute carti din domeniul relatiilor interumane. Cei doi sunt autorii a 18 bestselleruri – dintre care, de-a lungul timpului, zece au ocupat prima pozitie in diferite clasamente – si au sustinut seminare in 70 de tari.