Editura For You Jocul Vietii si cum sa-l joci. Editie revizuita – Florence Scovel Shinn

Editura: For You

Autor: Florence Scovel Shinn

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-639-298-3

Cod Produs: 9786066392983 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Viata nu este o lupta, ci un joc, iar in Jocul Vietii vei castiga cand cunosti Legea Spirituala!
Jocul Vietii si cum sa-l joci este cea mai cunoscuta carte din lume despre succes. Acest ghid clasic pentru a castiga in viata prin atitudini si afirmatii pozitive a inspirat si continua sa inspire milioane de oameni din intreaga lume sa-si regaseasca scopul si sentimentul apartenentei.

Binecunoscuta Florence Scovel Shinn, pioniera a miscarii Noua Gandire, afirma in aceasta carte ca viata este un joc al daruirii si primirii si ca orice vom trimite in lume se va intoarce in cele din urma la noi. Descopera si tu cum fiecare gand si fiecare cuvant de azi iti creeaza realitatea de maine. Afla cum sa-ti antrenezi mintea pentru a gandi corect si pentru a-i cere Inteligentei Infinite ce este cel mai potrivit pentru tine. Mesajul atemporal al cartii si abilitatea autoarei de a formula recomandari simple si eficiente pentru a obtine succesul in toate aspectele vietii (bogatie, sanatate, relatia perfecta) au ajutat atat de multi oameni de-a lungul deceniilor, incat nicio alta lucrare nu a putut depasi impactul Legilor Spirituale formulate de Florence Scovel Shinn. Scrierile ei constituie si astazi avangarda cartilor care te ajuta sa ajungi la prosperitate si la starea de bine in orice domeniu.
FLORENCE SCOVEL SHINN

Florence Scovel Shinn a debutat pe scena metafizica in 1925, cu cartea Jocul vietii si cum sa-l joci. Aceasta ilustratoare americana a urmat Friends Central School si a studiat la Academia de Arte Frumoase din Pennsylvania. In cea de-a doua parte a vietii sale, Florence Scovel Shinn a sustinut conferinte de metafizica si a scris patru carti in care sustine ideea ca omul isi poate construi propriul destin prin puterea gandului si a cuvantului rostit, precum si prin starile de spirit pe care le traieste.