Editura Curtea Veche Intelepciunea anxietatii. In ce fel ingrijorarea poate fi un dar care te ajuta sa te vindeci - Sheryl Paul

Editura: Curtea Veche

Autor: Sheryl Paul

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-44-1116-7

Stoc limitat
Cod Produs: 9786064411167 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cu totii suferim uneori de anxietate, pentru unii oameni anxietatea fiind cronica si istovitoare. In Intelepciunea anxietatii, terapeuta SHERYL PAULne arata cum sa privim dincolo de anxietatile noastre si sa descoperim mesajele importante pe care ni le transmite inconstientul pe aceasta cale.
  • Intelepciunea anxietatii. In ce fel ingrijorarea poate fi un dar care te ajuta sa te vindeci - Sheryl Paul

Sheryl Paul a crescut in Los Angeles. Avand parinti psihoterapeuti, limbajul si teoriile psihologiei s-au pus in miscare de timpuriu in sufletul sau. De cand avea 6 ani a tinut cu sfintenie un jurnal, in care si-a descris visele, si-a scris poeziile si a reflectat la trairile ei zilnice. A scris in jurnal si ca atunci cand va creste ii va ajuta pe oameni sa-si exploreze taramurile interioare.

In 1997 a absolvit Pacifica Graduate Institute, un program specializat in psihologie profunda jungiana, cu master in terapie. Ulterior, avea sa scrie prima sa carte, The Conscious Bride, care exploreaza aspectele vulnerabile ale nuntii, ca ritual de trecere, si a doua sa carte, The Conscious Bride’s Wedding Planner. A fost de cateva ori invitata la The Oprah Winfrey Show si la Good Morning America, precum si la alte emisiuni si publicatii de top de nivel mondial. Prin blogul, cartile si cursurile sale, Sheryl ajuta mii de oameni din intreaga lume sa-si gaseasca drumul pe taramul anxietatii.

Sheryl si sotul ei locuiesc in Colorado, unde ii cresc pe cei doi copii ai lor.

Sheryl Paul este autoare si terapeuta in traditia psihologiei profunde. Pentru mai multe informatii acceseaza conscious-transitions.com.