Editura Curtea Veche Fericit fara motiv. 7 pasi pentru a obtine fericirea interioara. Editia a II-a - Carol Kline, Marci Shimoff

Editura: Curtea Veche

Autor: Carol Kline, Marci Shimoff

Editia: a 2-a

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-44-0699-6

Cod Produs: 9786064406996 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Ce anume v-ar face fericit? O cariera fulminanta… un cont solid in banca… sau perechea ideala?

Dar daca nimic din toate acestea nu v-ar fi indispensabil? Daca ati primi confirmarea ca fericirea vine din interior, indiferent ce se intampla in viata dumneavoastra exterioara?

In cartea de fata, Marci Shimoff — cea mai cunoscuta experta in terapia fericirii — va ofera dovezi ale faptului ca nici performantele profesionale, nici ambitiile sociale, nici banii, relatiile cu ceilalti ori alte dorinte implinite nu va vor aduce fericirea.

Spre deosebire de cartile care va indeamna sa cautati lucrurile si activitatile ce va fac fericit, aceasta va asigura ca fericirea profunda si de durata vine din acele credinte ce nu va pot fi luate de nimeni.

Bazata pe cercetarile intreprinse de autoare si pe cunostintele unor experti in psihologia pozitiva si in neurofiziologie, dar si pe 100 de interviuri acordate de oameni cu adevarat fericiti, cartea va pune la dispozitie un program in 7 pasi, prin care va puteti gasi fericirea launtrica, indiferent cum arata viata dumneavoastra.

Studiile intreprinse anterior ne arata ca fiecare dintre noi are prestabilita o anumita capacitate de a experimenta fericirea — 50% influentata genetic, 50% determinata de viata traita. Dar, asa cum poti potrivi termostatul pentru a simti mai multa caldura, la fel poti mari cantitatea de fericire personala. Iar programul holistic si strategiile pragmatice ale lui Marci Shimoff abordeaza toate aspectele vietii dumneavoastra: putere personala, minte, emotie, trup, suflet, menire si relatii.

In plus, veti afla din carte povestile remarcabile si tulburatoare ale oamenilor care au aplicat acest program in viata lor personala, devenind astfel fericiti… fara un motiv anume.

Nu e obligatoriu sa aveti gena fericirii, sa castigati la loterie sau sa slabiti 10 kg. Inainte de a termina cartea, veti sti deja cum sa dobanditi fericirea — pentru tot restul vietii!
  • Fericit fara motiv. 7 pasi pentru a obtine fericirea interioara. Editia a II-a - Carol Kline, Marci Shimoff

Carol Kline este coautoare a 5 carti, care s-au vandut in peste 5 milioane de exemplare, din seria Supa de pui pentru suflet. In 2006, a colaborat cu Jack Canfield si Gay Hendricks la scrierea cartii You’ve Got to Read This Book: 55 People Tell the Story of the Book That Changed Their Life.
Detine o licenta in literatura, activeaza ca scriitor si editor independent incepand cu anul 1980 si s-a specializat in literatura nonfictionala si dezvoltare personala. A colaborat cu diverse ziare si reviste si a contribuit la editarea multor carti din seria Supa de pui pentru suflet.
De asemenea, este orator specializat in imbunatatirea stimei de sine. Inca din 1975, preda in fata unei audiente foarte largi un sistem de management al stresului.

Marci Shimoff este experta in terapia fericirii si in consilierea transformationala, inspirand de-a lungul anilor milioane de oameni din intreaga lume, prin mesajul sau despre infinitele posibilitati pe care ni le rezerva viata. Important orator motivational, ea a creat programe pentru diferite tipuri de public si organizatii, inclusiv pentru o serie de companii din topul Fortune 500. De peste 20 de ani, este larg apreciata pentru metodele revolutionare pe care le propune celor care vor sa atinga implinirea personala si succesul profesional. Se numara printre cei mai de succes autori de nonfictiune din toate timpurile, fiind si coautoare a 6 dintre cartile aparute in celebra serie Supa de pui pentru suflet, care a fost citita de peste 150 de milioane de oameni. Cartile ei au fost traduse in 33 de limbi, s-au vandut in peste 13 milioane de exemplare si s-au mentinut in topul New York Times timp de 108 saptamani. De asemenea, au intrat si in topurile elaborate de USA Today si Publishers Weekly.