Editura Curtea Veche Cum sa-i citesti pe oameni. Ghid pentru intelegerea limbajului trupului si a emotiilor, descifrarea intentiilor si o conectare usoara - James W. Williams

Editura: Curtea Veche

Autor: James W. Williams

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-44-1148-8

Cod Produs: 9786064411488 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Ti-ar placea sa te integrezi mai usor in orice grup, la munca sau printre necunoscuti? Te pasioneaza sa faci pe detectivul si vrei sa inveti sa descifrezi limbajul trupului? Esti atent la semnele manipularii si la diferentele dintre ce spune si cum se comporta cineva anume? Sau poate vrei doar sa-ti imbunatatesti abilitatile de vorbit in public?

Cum sa-i citesti pe oameni este ghidul perfect care te va ajuta sa decodezi semnalele verbale si nonverbale, identificand, cu rabdare si exercitii practice, tipologiile de personalitate in care se incadreaza cei din jur. Astfel, iti va fi mai usor sa obtii conectarea cu ceilalti si vei reusi sa legi prietenii puternice, pentru o viata de succes.
  • Cum sa-i citesti pe oameni. Ghid pentru intelegerea limbajului trupului si a emotiilor, descifrarea intentiilor si o conectare usoara - James W. Williams

James W. Williams este scriitor specializat in inteligenta emotionala si comunicare. De-a lungul vietii s-a luptat cu timiditatea si anxietatea sociala, ajungand sa le infranga prin exercitiu si prin studierea diferitelor tehnici psihologice, pe care le-a detaliat ulterior in cartile sale. Dorinta lui e ca sfaturile bazate pe experienta personala si pe cercetari stiintifice sa imbunatateasca viata cititorilor.