Editura Curtea Veche Coaching cu NLP. Cum sa fii un coach de succes. Editia a III-a - Andrea Lages, Joseph O'Connor

Editura: Curtea Veche

Autor: Andrea Lages, Joseph O'Connor

Editia: a 3-a

Anul publicării: 2019

Cod Produs: 9786064402158 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Una dintre trasaturile care au facut din Coaching cu NLP. Cum sa fii un coach de succes un bestseller este ca propune principii bazate pe NLP la fel de folositoare in management, afaceri, sport sau viata personala – ei bine, cam in toate domeniile in care comunicarea este importanta. Deoarece coaching-ul este o arta a intrebarilor corecte si a raspunsurilor care decurg firesc din ele. El iti indica problemele asupra carora trebuie sa te concentrezi pentru a avea succes si pentru a-ti implini visurile.

Fara indoiala ca programarea neurolingvistica a devenit astazi, in multe cercuri sociale si profesionale, mai populara decat psihologia clasica sau psihanaliza. Dar cu ce contribuie ea la imbunatatirea performantelor si a starii de spirit generale?

Joseph O'Connor si John Seymour prezinta, cu onestitate si cu o capacitate de sinteza impresionanta, o multitudine de subiecte si de tehnici abordate de NLP de-a lungul deceniilor. NLP-ul se bazeaza pe ultimele descoperiri din domeniul psihologiei: de fapt, e vorba despre tehnici stravechi de transformare a personalitatii (meditatie, vizualizare etc.), al caror sens stiintific a fost clarificat abia de jumatate de secol incoace. Dar autorii ne avertizeaza ca nu e chiar atat de simplu, ca totul trebuie gandit si aplicat contextual, tinand cont de scopurile si idealurile fiecaruia.
  • Coaching cu NLP. Cum sa fii un coach de succes. Editia a III-a - Andrea Lages, Joseph O'Connor

Andrea Lages este directoare, autoare, consultanta si trainer cu experienta in coaching. Ea a facut training despre coaching, inclusiv International Coaching Certification Training, cu oameni din peste 30 de tari. Este cofondatoare a International Coaching Community – ICC (2001) si are titlul de ICC Master Trainer; este cofondatoare si directoare executiva a Lambent do Brasil, o companie de training si consultanta internationala fondata in São Paulo, Brazilia (2002). Mai are si titlurile de NLP Master Trainer, consultanta si trainer de business.

Joseph O’Connor (n. 20 septembrie 1963)  este consultant de varf in domeniile gandirii sistemice, dezvoltarii personale si in management si autor de succes. Este, de asemenea, consilier NLP. Joseph O’Connor sustine cursuri de NLP, gandire sistemica si leadership in Europa, Asia si America de Nord si de Sud. Printre firmele pe care le consiliaza se numara: UNIDO, BA, BT, Hewlett-Packard si ICI.

Bestsellerul sau, Introducere in NLP (aparut la Curtea Veche Publishing in 2013), scris impreuna cu John Seymour, este cunoscut ca fiind textul fundamental de introducere in Programarea Neuro-Lingvistica si a fost tradus in 14 limbi. Celelalte carti ale lui Joseph O’Connor au fost, de asemenea, publicate in mai multe limbi. Joseph traieste la Londra, impreuna cu sotia si cele doua fiice ale sale. Este autorul bestsellerului Introducing NLP (Introducere in NLP), scris impreuna cu John Seymour, care este considerat textul fundamental al initierii in NLP, tradus in 14 limbi. Joseph O’Connor tine cursuri de NLP, gandire sistemica si conducere in Europa, Asia, America de Nord si America de Sud. Adica, fara Africa si Antarctica, in toata lumea.