Editura Curtea Veche Cine mi-a luat cascavalul? O cale surprinzatoare de a face fata schimbarilor din viata personala si profesionala. Editia a V-a, revizuita - Dr. Spencer Johnson

Editura: Curtea Veche

Autor: Dr. Spencer Johnson

Editia: a 5-a, revizuita

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-44-0200-4

Cod Produs: 9786064402004 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Celor mai multi oameni le este frica de schimbare, atat in plan personal, cat si in plan profesional. Acest lucru se intampla pentru ca nu au control asupra directiei pe care o aduce schimbarea. Dat fiind ca individul este fie cel care provoaca schimbarea, fie cel care o suporta, Spencer Johnson foloseste o poveste inselator de simpla pentru a demonstra ca ceea ce conteaza cel mai mult atunci cand vine vorba de a trai intr-o lume in perpetua schimbare este atitudinea.

Explorand o metoda simpla de a scapa de frica si de anxietate atunci cand vine vorba de gestionarea viitorului, Cine mi-a furat cascavalul? va poate ajuta sa descoperiti modalitatile de a anticipa, de a recunoaste si de a accepta schimbarea, astfel incat sa existe un impact pozitiv asupra slujbei, relatiilor si a oricarui alt aspect al vietii.

Vanduta in peste 28 de milioane de exemplare, cartea de fata reprezinta un sprijin de incredere fie ca seful a hotarat sa-si schimbe brusc stilul managerial, fie ca treceti printr-un divort sau printr-un episod depresiv.
  • Cine mi-a luat cascavalul? O cale surprinzatoare de a face fata schimbarilor din viata personala si profesionala. Editia a V-a, revizuita - Dr. Spencer Johnson

SPENCER JOHNSON (1938–2017) este autorul sau coautorul mai multor bestselleruri The New York Times. A devenit celebru pentru faptul ca abordeaza probleme complexe si propune solutii simple. In 2005, dupa sapte ani de la aparitie, cartea Cine mi‑a luat cascavalul? a fost declarata de Amazon.com cel mai bine vandut titlu de la infiintarea site‑ului.