Editura Curtea Veche Secretele gandirii pozitive. 10 PASI CATRE SANATATE, BOGATIE SI SUCCES - Napoleon Hill , Michael J. Ritt Jr.

Editura: Curtea Veche

Autor: Napoleon Hill , Michael J. Ritt Jr.

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-44-0760-3

Stoc limitat
Cod Produs: 9786064407603 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
AMP este acronimul expresiei „atitudine mentala pozitiva“, dar reprezinta mai mult decat o simpla perspectiva optimista asupra vietii. Dupa ce vei intelege exact cum functioneaza si o vei aplica in mod corect, vei vedea ca este, de fapt, un sistem cu patru componente.

Acestea sunt:

1. o mentalitate onesta si echilibrata;

2. o constiinta constructiva;

3. o filozofie de viata atotcuprinzatoare;

4. abilitatea de a alege actiunile si reactiile corecte si de a le duce pana la capat.
  • Secretele gandirii pozitive. 10 PASI CATRE SANATATE BOGATIE SI SUCCES - Napoleon Hill , Michael J. Ritt Jr.

Napoleon Hill (1883–1970) este unul dintre parintii literaturii motivationale americane si se numara printre cele mai sonore nume ale genului. A migrat de la jurnalism la drept, a lucrat pentru Andrew Carnegie si a evoluat rapid din punct de vedere profesional, ajungand consilier al unor importanti oameni de afaceri si lideri precum Woodrow Wilson, Franklin D. Roosevelt, Mahatma Gandhi, Thomas Edison si Henry Ford. Hill a fost preocupat de rolul pe care il indeplinesc convingerile personale ale individului in atingerea succesului. La imboldul lui Andrew Carnegie, cercetarile autorului au fost fructificate prin formularea „filozofiei implinirii“, care dezvaluie cum orice om poate parcurge firesc pasii spre implinire, atat in plan material, cat si spiritual.

Acestea sunt:

1. o mentalitate onesta si echilibrata;