Editura Curtea Veche Puterea prezentului. Ghid practic. Invataturi esentiale, meditatii si exercitii preluate din cartea "Puterea prezentului". Editia a III-a - Eckhart Tolle

Editura: Curtea Veche

Autor: Eckhart Tolle

Editia: a 3-a

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-588-299-7

Cod Produs: 9786065882997 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cum dobandim puterea prezentului? Ce inseamna, de fapt, momentul prezent in viata noastra si de ce este atat de important? Cum reusim sa traim acea stare de constiinta treaza care ne ajuta sa ne pastram sanatatea fizica si sufleteasca?

Plecand de la bestsellerul Puterea prezentului, aceasta carte cuprinde invataturi esentiale, meditatii si exercitii care pot fi usor intelese si puse in practica de catre oricine. Scopul lor este sa te invete sa-ti explorezi geografia launtrica si sa desenezi diagramele puterii tale interioare pe care sa le folosesti toata viata.

Calatoria spirituala la care te face partas autorul iti ofera abilitatile fundamentale pentru a naviga prin destinul tau cu o harta interioara cat mai precisa.

„Multi dintre cititorii care mi-au scris si-au exprimat dorinta ca aspectele practice ale invataturilor cuprinse in Puterea prezentului sa le fie prezentate intr-un format mai accesibil, pentru a le putea folosi in viata lor de zi cu zi. Aceasta cerere a constituit imboldul pentru a scrie cartea de fata.“ Eckhart Tolle
  • Puterea prezentului. Ghid practic. Invataturi esentiale, meditatii si exercitii preluate din cartea "Puterea prezentului". Editia a III-a - Eckhart Tolle

Eckhart Tolle (n. 16 februarie 1948) este considerat unul dintre cei mai originali si mai inspirati calauzitori spirituali ai timpului nostru. S‑a nascut in Germania, unde si‑a petrecut primii 13 ani din viata. Dupa ce a absolvit Universitatea din Londra, a devenit cercetator si indrumator la Universitatea Cambridge. La 29 de ani, in urma unei transformari spirituale profunde, vechea sa identitate a fost literalmente dizolvata si viata i s‑a schimbat radical. Urmatorii ani si i‑a dedicat intelegerii, integrarii si aprofundarii acestei transformari, care a marcat inceputul unei pasionante experiente spirituale. Eckhart Tolle nu s‑a aliniat niciunei traditii sau religii, dar nici nu a respins vreuna. Invataturile sale transmit un mesaj simplu si in acelasi timp profund, cu claritatea si simplitatea vechilor maestri spirituali: exista o cale catre eliberarea de suferinta si dobandirea pacii interioare.