Editura Vellant Cum sa gandesti ca un antreprenor - Philip Delves Broughton

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-980-042-3

Cod Produs: 9786069800423 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Antreprenoriatul iti ofera calea de iesire din lumea corporatista, din sistemul sarcina-recompensa condus de altii si intrarea intr-un sistem condus de tine. Tu stabilesti cum lucrezi, la ce lucrezi si cum sa imparti recompensele. Daca preferi sa porti chiloti in loc de costum, sa renunti la a te prezenta la toate sedintele si sa lucrezi de pe plaja via Skype. Cel putin, atunci cand trebuie sa te trezesti intr-o dimineata de weekend sau cand trebuie sa prinzi acel ultim zbor sumbru din ziua de vineri catre casa, stii ca o faci pentru tine, si nu pentru capriciile altuia.

Intr-o epoca a confuziei morale si practice, cartile de autocunoastere au nevoie iminenta de regandire si reabilitare. Colectia The School of Life sustine aceasta directie discutand o serie de probleme ale vietii, printre care sanatatea mintala, banii, cariera, tehnologia si nevoia de a schimba lumea.

Alain de Botton, Coordonatorul colectiei
PHILIP DELVES BROUGHTON este autorul a două bestselleruri internaţionale, Life's a Pitch şi WhatThey Teach You at Harvard Business School. A absolvit facultatea cu specializarea administrarea afacerilor la Oxford şi masteratul la Harvard Business School. Şi-a petrecut zece ani ca reporter şi corespondent străin pentru Daily Telegraph, scriind acum cu regularitate pentru Financial Times şi Wall Street Journal. O colecţie editată a scrierilor sale pentru FT a fost publicată sub titlul Management Matters: From the Humdrum to the Big Decisions.

Alain de Botton, Coordonatorul colectiei