Editura For You Arta vindecarii. Descopera-ti intelepciunea si puterea interioara de vindecare – Dr. Bernie Siegel

Editura: For You

Autor: Bernie S. Siegel

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-639-157-3

Cod Produs: 9786066391573 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Renumitul medic si invatator spiritual Bernie Siegel demonstreaza in „Arta vindecarii” cum interactioneaza stiinta si spiritualitatea si cum sa-ti conduci trupul spre vindecare.

Dupa ce a studiat numerosi pacienti cu cancer in stadii terminale, Bernie a pus bazele grupului Exceptional Cancer Patients (Pacientii Exceptionali Bolnavi de Cancer) pentru a-i ajuta sa practice vindecarea autoindusa. El si-a dat seama ca trupul nostru doreste sa se vindece si ca il putem ajuta sa o faca prin intermediul practicilor neconventionale, cum ar fi desenele, vizualizarile, interpretarea viselor, iubirea si rasul.

Invata cum sa folosesti aceste metode pentru a reusi sa-ti diagnostichezi si sa-ti intelegeti afectiunile trupului, ca si pentru a-ti alege tratamentul corect din cele prezentate. Impartaseste-le din experienta ta celor dragi si persoanelor care ingrijesc bolnavi.

„Arta vindecarii” abunda in relatari reale de pe patul de spital, uneori adevarate miracole, si in sugestii despre cum sa mergi pe drumul spre vindecare.

Cartea contine 70 de desene color si interpretarea lor. „Un minunat ghid catre adevar si intelepciune, scris de un vindecator autentic.” – Caroline Myss, autoarea cartilor Actiuni imperceptibile, De ce nu ne vindecam?, Arhetipuri si Sfideaza gravitatia, publicate de Editura For You
DR. BERNIE S. SIEGEL

Este un binecunoscut adept al abordarii holistice pentru vindecarea trupului, mintii si sufletului. A initiat o noua abordare in terapia de grup si individuala a pacientilor bolnavi de cancer, formand grupul Exceptional Cancer Patients, in cadrul caruia a folosit interpretarea desenelor, visele si sentimentelor pacientilor pentru a le facilita schimbarea stilului de viata si a-i implica intens in procesul de vindecare. Revista Watkins’ Mind Body Spirit din Londra a scris ca Bernie se numara printre primii douazeci de oameni ai timpurilor noastre care influenteaza viata spirituala.